Seminaria

Zaproszenie na seminarium dotyczące metadanych opisowych zbiorów muzealnych

Zaproszenie na seminarium dotyczące metadanych opisowych zbiorów muzealnych

Data wydarzenia: 2018-05-09

W ostatnich latach NIMOZ organizował liczne szkolenia poświęcone ewidencji i digitalizacji, starając się przede wszystkim dotrzeć do muzealników rozpoczynających dopiero pracę w tej dziedzinie. Coraz częściej wyrażane są opinie o konieczności organizacji spotkań dla bardziej zaawansowanych osób, mających już doświadczenie w digitalizacji. Z tego właśnie powodu Instytut zaprasza do udziału w pierwszym seminarium na temat zagadnień związanych z metadanymi opisowymi w digitalizacji zbiorów muzealnych, które odbędzie się w Warszawie w dn. 9 maja 2018 r.

czytaj więcej
Prawo autorskie i reuse w muzeach. Spotkanie Szczecin 06.04.2018

Prawo autorskie i reuse w muzeach. Spotkanie Szczecin 06.04.2018

Data wydarzenia: 2018-04-05

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli zachodniopomorskiego środowiska muzealniczego, na kolejne spotkanie poświęcone zagadnieniom prawa autorskiego i ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Narodowym w Szczecinie, w Muzeum Tradycji Regionalnych, przy ulicy Staromłyńskiej 27, w dniu 6 kwietnia 2018 roku, w godzinach 10:00 – 15:00.

czytaj więcej

Archiwum 2016

Zapisy na seminarium

Zapisy na seminarium "Prawne aspekty digitalizacji: weryfikacja statusu prawnego muzealiów, udostępnianie i ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego"

Data wydarzenia: 2016-12-08

Narodowy Instytut Muzealnictwa zaprasza do zapisów na seminarium prawne pt. "Prawne aspekty digitalizacji: weryfikacja statusu prawnego muzealiów, udostępnianie i ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego".

czytaj więcej

Archiwum 2015

Polsko-gruzińskie seminarium w Tbilisi

Polsko-gruzińskie seminarium w Tbilisi

Data wydarzenia: 2015-10-26

W dniach 21-22 października 2015 roku w Tbilisi odbyło się polsko-gruzińskie seminarium na temat wymiany doświadczeń w sferze kultury.

czytaj więcej
Zapisy na seminarium

Zapisy na seminarium "Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez internet"

Data wydarzenia: 2015-04-17

Zapraszamy do zapisów na seminarium "Prawne aspekty digitalizacji i udostępniania zbiorów muzealnych przez internet". Data i miejsce seminarium: 17 kwietnia 2015 r., Warszawa.

czytaj więcej

Archiwum 2014

Seminarium

Seminarium "Zapanuj nad swoim archiwum!"

Data wydarzenia: 2014-04-10

W dniu 10 kwietnia w Warszawie, odbyło się seminarium pod hasłem "Zapanuj nad swoim archiwum!" organizowane przez Narodowy Instytut Audiowizualny, jako Centrum Kompetencji ds. digitalizacji materiałów audiowizualnych.

czytaj więcej

Archiwum 2013

Seminarium

Seminarium "Digitalizacja obiektów muzealnych" - wyniki drugiego etapu prac grup eksperckich

Data wydarzenia: 2013-01-21

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na drugie seminarium poświęcone digitalizacji zasobów muzealnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tworzeniem cyfrowych odwzorowań muzealiów oraz budową schematów metadanych i słowników kontrolowanych.

czytaj więcej
Materiały z seminarium

Materiały z seminarium "Digitalizacja obiektów muzealnych"

Data wydarzenia: 2013-01-21

Udostępniamy Państwu poniżej materiały z seminarium „Digitalizacja obiektów muzealnych”, zorganizowanego przez NIMOZ w dniach 21-22 stycznia 2013 r. Materiały te dotyczą zarówno zagadnień poruszanych pierwszego dnia („Cyfrowe odwzorowania muzealiów, parametry techniczne, modelowe rozwiązania”), jak również kwestii omawianych podczas drugiego dnia obrad („Metadane, zagadnienia słowników kontrolowanych”).

czytaj więcej

Archiwum 2011

Seminarium

Seminarium "Planowanie i realizacja projektów digitalizacyjnych w muzealnictwie" - wyniki pierwszego etapu prac grup eksperckich

Data wydarzenia: 2011-12-02

2 grudnia 2011 r. w Centrum Seminaryjnym Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium poświęcone omówieniu rezultatów pierwszego etapu pracy zespołu ekspertów ds. przygotowania zestawu zaleceń wspierających rozwijanie procesów digitalizacyjnych w muzeach, powołanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

czytaj więcej