Zapisy na szkolenie "Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych"

Czerwiec 2014
P W Ś C P S N
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Zgodnie z tegorocznym planem szkoleń Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach działającego w NIMOZ, zapraszamy do zapisów na szkolenie pt. „Zagadnienia postprodukcji plików referencyjnych”.

Szkolenie odbędzie się w dniu 13.06.2014 r. w Warszawie, w siedzibie Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, przy ul. Goraszewskiej 7, od godz. 9:00 do ok. 15:30-15:45.

Spotkanie to będzie miało charakter warsztatowy – kursanci będą mieli okazję pracować przy dwóch odpowiednio wyposażonych stanowiskach komputerowych, zaopatrzonych m.in. w monitory referencyjne.

Pierwsza część szkolenia poświęcona będzie zagadnieniom postprodukcji plików referencyjnych powstałych w wyniku fotografowania. W drugiej części dnia omówiona będzie praca z materiałem cyfrowym powstałym w wyniku skanowania.

Kursanci będą mieli okazję zapoznać się m.in. z właściwym kalibrowaniem urządzeń wyjściowych, obsługą programów wykorzystywanych w procesie postprodukcji, opracowaniem zasobów cyfrowych, a także weryfikacją wyników tego procesu. Ramowy program szkolenia dostępny jest poniżej w załączniku.

Szkolenie przygotowane jest z myślą o pracownikach muzeów. Zapraszamy tych z Państwa, którzy czynnie uczestniczą w procesie digitalizacji i chcących udoskonalić swoje umiejętności w zakresie postprodukcji plików referencyjnych. W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników muzeów rejestrowych, w miarę wolnych miejsc pracowników pozostałych muzeów.

Ze względu na warsztatowy charakter liczba miejsc została ograniczona – 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W jednym szkoleniu uczestniczyć może maksimum 2 przedstawicieli jednej instytucji. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 czerwca 2014 r. włącznie, natomiast 6 czerwca br. prześlemy kandydatom informację o zakwalifikowaniu na szkolenie. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na całym szkoleniu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia ankiety wstępnej, na końcu której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy. Formularz ten, opatrzony podpisem i pieczęcią osoby kierującej uczestnika na szkolenie, a następnie zeskanowany, prosimy przesłać na adres seminarium.digitalizacja@nimoz.pl. Podstawą do wpisania na listę uczestników jest wypełnienie obu dokumentów: ankiety oraz formularza.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Monika Jędralska
mjedralska@nimoz.pl
tel.: 22 25 69 627

 

Wersja do druku