Zapisy na szkolenie "Techniki digitalizacji obiektów płaskich metodą skanowania i fotograficzną oraz praktyczne aspekty fotografii cyfrowej" [Nabór zakończony!]

Październik 2014
P W Ś C P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

[Nabór zakończony!]

Zgodnie z ogłoszonym na II półrocze 2014 r. harmonogramem szkoleń, Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach działające w NIMOZ, zaprasza do zapisów na szkolenie pt. "Techniki digitalizacji obiektów płaskich metodą skanowania i fotograficzną oraz praktyczne aspekty fotografii cyfrowej".

Szkolenie odbędzie się w dniu 21.10.2014 r. w pracowniach digitalizacji Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, od godz. 9:00 do ok. 16:30. Kursanci zostaną podzieleni na dwie grupy, które wymiennie odbędą zajęcia w obu muzeach.

Spotkanie to będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy – prowadzący przeprowadzą zarówno teoretyczne wprowadzenie do wspomnianych w tytule szkolenia zagadnień, jak i poprowadzą ćwiczenia w pracowniach digitalizacji. Tematem przewodnim szkolenia będą techniki digitalizacji obiektów płaskich (metodą skanowania i fotograficzną), jednak podczas części dotyczącej fotografii cyfrowej pojawią się również zagadnienia związane z odwzorowywaniem obiektów przestrzennych.

Ramowy program szkolenia dostępny jest poniżej w załączniku.

Szkolenie przygotowane jest z myślą o pracownikach muzeów, którzy wykonują fotografie lub skany obiektów muzealnych. Zapraszamy tych z Państwa, którzy rozpoczynają swoją pracę w tym obszarze, jak również chcących doskonalić swoje umiejętności. W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników muzeów rejestrowych, w miarę wolnych miejsc pracowników pozostałych muzeów.

Ze względu na warsztatowy charakter liczba miejsc została ograniczona – 14 osób. Z tego też powodu na szkolenie zapraszamy po jednym przedstawicielu z danego muzeum. Pozostałe chętne osoby zostaną wpisane na listę rezerwową i zaproszone na szkolenie w przypadku wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 października 2014 r. włącznie lub do wyczerpania miejsc. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na całym szkoleniu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia ankiety wstępnej, na końcu której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy. Formularz ten, opatrzony podpisem i pieczęcią osoby kierującej uczestnika na szkolenie, a następnie zeskanowany, prosimy przesłać na adres seminarium.digitalizacja@nimoz.pl. Podstawą do wpisania na listę uczestników jest wypełnienie obu dokumentów: ankiety oraz formularza.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Monika Jędralska
mjedralska@nimoz.pl
tel.: 22 25 69 627

Wersja do druku