Zapisy na szkolenie "Odwzorowania w digitalizacji muzealiów. Fotografia cyfrowa - minimalne wymagania" [BRAK MIEJSC]

Październik 2014
P W Ś C P S N
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

[BRAK MIEJSC!]

Zgodnie z ogłoszonym na II półrocze 2014 r. harmonogramem szkoleń, Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach działające w NIMOZ, zaprasza do zapisów na kolejną edycję szkolenia pt. "Odwzorowania w digitalizacji muzealiów. Fotografia cyfrowa – minimalne wymagania".

Szkolenie odbędzie się w dniu 07.10.2014 r. w Podchorążówce Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, przy ul. Agrykoli 1, od godz. 9:00 do ok. 16:00.

Spotkanie to będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy – prowadzący będzie przekazywał uczestnikom wiedzę zarówno w Sali edukacyjnej, jak i w Pracowni digitalizacji – Studiu fotograficznym, w którym kursanci w praktyce zapoznają się ze sprzętem digitalizacyjnym i podstawowymi technikami wykonywania odwzorowań. Tematem przewodnim szkolenia będą minimalne wymagania, jakie spełnione powinny być w kilku obszarach obejmujących proces digitalizacji – począwszy od wyposażenia pracowni, a skończywszy na parametrach technicznych wytwarzanych plików.

Ramowy program szkolenia dostępny jest poniżej w załączniku.

Szkolenie przygotowane jest z myślą o pracownikach muzeów, którzy wykonują fotografie obiektów muzealnych. Zapraszamy tych z Państwa, którzy rozpoczynają swoją pracę w obszarze fotografii cyfrowej, jak również chcących doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników muzeów rejestrowych, w miarę wolnych miejsc pracowników pozostałych muzeów.

Ze względu na warsztatowy charakter liczba miejsc została ograniczona – 10 osób. Z tego też powodu na szkolenie zapraszamy po jednym przedstawicielu z danego muzeum. Pozostałe chętne osoby zostaną wpisane na listę rezerwową i zaproszone na szkolenie w przypadku wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 października 2014 r. włącznie lub do wyczerpania miejsc. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na całym szkoleniu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia ankiety wstępnej, na końcu której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy. Formularz ten, opatrzony podpisem i pieczęcią osoby kierującej uczestnika na szkolenie, a następnie zeskanowany, prosimy przesłać na adres seminarium.digitalizacja@nimoz.pl. Podstawą do wpisania na listę uczestników jest wypełnienie obu dokumentów: ankiety oraz formularza.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Monika Jędralska
mjedralska@nimoz.pl
tel.: 22 25 69 627

 

Wersja do druku