Zapisy na szkolenie "Ewidencjonowanie i dokumentacja muzealiów w komputerowych bazach danych" [BRAK MIEJSC!]

Wrzesień 2014
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Zgodnie z ogłoszonym na II półrocze 2014 r. harmonogramem szkoleń, Centrum Kompetencji ds. digitalizacji w muzeach działające w NIMOZ, zaprasza do zapisów na szkolenie pt. "Ewidencjonowanie i dokumentacja muzealiów w komputerowych bazach danych".

Szkolenie odbędzie się w dniu 24.09.2014 r. w Muzeum Narodowym w Gdańsku, przy ul. Toruńskiej 1, od godz. 8:30 do ok. 16:30.

Spotkanie to będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy i przygotowane jest z myślą o pracownikach muzeów, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują komputerowe bazy danych. We wstępie do szkolenia przypomniane zostaną przepisy, na których bazuje ewidencjonowanie muzealiów, również w formie elektronicznej. W kolejnej części omówione zostaną komputerowe systemy do ewidencji, a także podstawowa problematyka związana z katalogami internetowymi. Z kolei w trakcie zajęć praktycznych zaprezentowane zostaną narzędzia służące redakcji i ujednolicaniu słownictwa w bazach danych – uczestnicy będą mieli okazję przećwiczyć jego ujednolicanie. Na zakończenie odbędzie się konwersatorium, w czasie którego omówione zostaną doświadczenia i problemy z jakimi spotkali się kursanci przy ujednolicaniu/redakcji opisów.

Ramowy program szkolenia dostępny jest poniżej w załączniku.

W pierwszej kolejności zapraszamy pracowników muzeów rejestrowych, w miarę wolnych miejsc pracowników pozostałych muzeów.

Ze względu na warsztatowy charakter liczba miejsc została ograniczona – 16 osób. Z tego też powodu na szkolenie zapraszamy po jednym przedstawicielu z danego muzeum. Pozostałe chętne osoby zostaną wpisane na listę rezerwową i zaproszone na szkolenie w przypadku wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 września 2014 r. włącznie lub do wyczerpania miejsc. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Do otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie uprawniać będzie wyłącznie obecność na całym szkoleniu.

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do wypełnienia ankiety wstępnej, na końcu której znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy. Formularz ten, opatrzony podpisem i pieczęcią osoby kierującej uczestnika na szkolenie, a następnie zeskanowany, prosimy przesłać na adres seminarium.digitalizacja@nimoz.pl. Podstawą do wpisania na listę uczestników jest wypełnienie obu dokumentów: ankiety oraz formularza.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Monika Jędralska
mjedralska@nimoz.pl
tel.: 22 25 69 627

 

Wersja do druku